5 - А


Шановні учні, педагоги, батьки!
       На виконання протоколу №2 оперативного засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Володимирецького району від 31.01.2020 року, наказу відділу освіти Володимирецької райдержадміністрації від 31.01.2020 року №10-аг "Про введення обмежувальних протиепідемічних заходів у закладах освіти району" з 01.02.2020 року по 09.02.2020 року у школі призупинено освітній процес та відмінено усі загальношкільні масові заходи.

      Додаткову інформацію щодо призупинення чи продовження обмежувальних протиепідемічних заходів буде надано по мірі її надходження.


Відбувся традиційний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Різдвяні канікули» серед учнів 5 -11 класів
     Колядки та щедрівки, як невід’ємна частина обрядів зимового циклу, виконують у найбільші свята православних християн – від Різдва до Водохреща. У ці дні всі ми, мабуть, як ніколи, усвідомлюємо зв’язок одне з одним, з усім нашим народом, який має багату історію і не менш значимі народні традиції, мистецтво, культуру.
     17 січня у нашій школі відбувся традиційний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Різдвяні канікули» серед учнів 5 -11 класів. Конкурс-огляд проводився у трьох номінаціях: 5-6 класи, 7-8 класи, 9-11 класи.
      Кращими виконавцями колядок та щедрівок стали:
5-6 класів:  ІІІ місце 5-А клас, 5-Б клас;






Тиждень національно-патріотичного виховання. Підсумки
   З метою посилення національно-патріотичного виховання, формування у дітей та учнівської молоді національної свідомості патріота України, виховання поваги до державних символів, пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії боротьби за незалежність у школі з 07.10.2019 року по 11.10.2019 року проходив тиждень національно-патріотичного виховання «Україна моя починається…». Заходи, проведені педагогічним колективом школи, були присвячені Дню захисника України, черговій річниці від початку формування Української повстанської армії, Дню українського козацтва.
      У рамках тижня патріотичного виховання у початковій школі пройшов парад вишиванок, єдина виховна година «Героїв країна – моя  Україна», конкурс малюнків «З Україною в серці», переглянуто мультфільми «Це наше і це твоє».
      У 5-х та 8-9 класах пройшли години спілкування «Я – громадянин і патріот держави» та «Герої серед нас», у 6-х класах урок мужності «Сила нескорених», класні керівники 7-х класів присвятили виховні заходи  українським козакам «14 жовтня – День українського козацтва», а 10-11 класів воїнам УПА - «Невмируща слава – слава героям-воїнам УПА».
     Із метою виховування у дітей почуття патріотизму, сприяння формуванню активної життєвої позиції, спонукання учнів до активної участі в житті суспільства 11 жовтня було проведено конкурс патріотичної пісні «Червона калина» для учнів 5-11-х класів. Всі класи відповідально поставилися до конкурсу. Вдало підібрали пісні та гарно їх виконали.
     Журі конкурсу визначило переможців у трьох вікових категорія:
5-6 класи
 І місце – 5-Б клас,
 ІІ місце – 5-В клас та 6-Б клас,
 ІІІ місце – 5-А клас;


Розклад уроків
на 06.09.19р.


  1. математика
  2. образотворче мистецтво
  3. трудове навчання
  4. трудове навчання
  5. англійська мова
  6. зарубіжна література









Розклад уроків
на 05.09.19р.


  1. англійська мова
  2. природознавство
  3. укр.мова
  4. фізкультура
  5. математика





Розклад уроків
на 04.09.19р.


  1. німецька мова
  2. укр.мова
  3. укр.література
  4. зарубіжна література
  5. основи здоров'я
  6. інформатика 2 - група

Розклад уроків

на 03.09.19р.

  1. математика
  2. англійська мова
  3. історія України
  4. німецька мова
  5. музичне мистецтво
  6. фізкультура



РЕАЛЬНІ НЕБЕЗПЕКИ ВІРТУАЛЬНОГО СВІТУ


СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ, САЙТИ ЗНАЙОМСТВ ТА

ІНТЕРНЕТ-СПІЛКУВАННЯ


                Соціальні мережі сьогодні – найпопулярніші інтернет-ресурси. Відсутність сторінки у соціальній мережі вже швидше виняток. Їхню шалену популярність цілком можна пояснити – соціальні мережі стали чудовим і зручним засобом зв’язку і не тільки: тут можна отримати доступ до величезної колекції музики, фільмів, книжок, ігор, корисних і не дуже додатків; знайти групи за інтересами, прочитати свіжі новини і багато іншого. Таким чином, соціальні мережі сьогодні формують повноцінне віртуальне середовище проживання.
Здавалося б, що ж тут небезпечного для дітей?

Особливості онлайн-спілкування

                Річ у тім, що онлайн-спілкування суттєво відрізняється за своєю природою від «живого» спілкування. Тут геть інші норми й правила поведінки, інші етичні стандарти. Тут немає обміну «живою» енергією між співбесідниками, немає жестів і міміки (навряд чи хтось серйозно вважає, що смайлик може виразити ту саму гаму почуттів, що й людське обличчя), немає інтонації в голосі, немає, образно кажучи, флюїдів, атмосфери спілкування. У віртуальному спілкуванні не працює найважливіший механізм – емпатія, вроджена здатність відчувати те, що відчуває співбесідник, активно співпереживати.

                                Агресивну антикультуру пропагує славнозвісний «тролінг» – навмисна хамовита, провокаційна, образлива поведінка в інтернет-дискусії. Мета троля – довести співбесідника до сказу, розпалювання чвар, провокування взаємних образ тощо. Бути тролем у певному інтернет середовищі вважають почесним. Віртуальна анонімність викликає ефект «онлайн-розгальмування» – люди дозволяють собі в інтернеті таку поведінку, такі висловлювання, які ніколи б не дозволили в реальному світі.

Знайомства

                 Знайомляться сьогодні не тільки на спеціальних сайтах, а й у соціальних мережах. До речі, кілька слів про сайти знайомств. Наше тверде переконання – дітям там робити нічого, про що самі сайти чесно попереджають. Величезна кількість реклами послуг повій, педофіли, божевільні збоченці – ось що потужним потоком поллється на підлітка. За даними певних досліджень, половина дітей постійно знайомляться в інтернеті з новими людьми. 40% зізнаються, що зустрічалися з інтернет-знайомими у житті. Однак серед цих знайомих може опинитися хто завгодно – від однолітка, який має схожі захоплення, до педофіла. Довірливістю дитини цілком може скористатися шахрай. Знайомства в інтернеті, очевидно,відносяться до тих речей, які батьки просто зобов’язані контролювати заради безпеки дитини, у тому числі й фізичної.

Особисті дані

               Багато дітей викладають у вільному доступі свої особисті дані – телефон, номер школи, адресу проживання, місця, де полюбляють бувати, особисті фотографії тощо. Цим цілком можуть скористатися зловмисники. Наскільки це небезпечно – вирішувати вам. Ми тільки звертаємо вашу увагу на цю проблему.

Викривлена соціалізація

               Основна небезпека соціальних мереж полягає, на диво, у недосконалості реального світу. За умов, коли секції і гуртки для дітей або зникли, або стали недоступними незаможним батькам, дітям гостро бракує соціалізації. Не формуються життєво необхідні навички праці у колективі, спільної творчості, підлітки не вчаться добровільно брати на себе відповідальність. Цю прогалину заповнює інтернет-соціалізація. Але прищеплює вона у більшості випадків украй потворні соціальні навички. Якщо підліток більше спілкується в інтернеті, ніж «наживо», то він неминуче опановуватиме норми сааме онлайн-спілкування й обов’язково застосовуватиме ці норми у житті. Картина, коли підліток пишається не власними успіхами у навчанні чи секції, а тим, що він успішний троль – страшна, зловісна картина.


Пам'ятка «Безпечні зимові канікули»
        Розпочинаються зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам 'ятати про безпечну поведінку
Правила поведінки на водоймах, вкритих кригою.
  • Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.
  • Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
  • Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
  • На льоду  краще  мати при  собі  знаряддя  безпеки  (лижі,  мотузку, палицю).
  • Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
  • Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.
  • Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
  • Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ніг від льоду.
Обережно: бурульки!
  • Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.
  • Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
  • Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.
  • У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.
Правила поведінки під час ожеледиці
  • Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку заздалегідь.
  • У разі порушення рівноваги швидко присядь — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  • Падай із мінімальною шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.
  • Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
  • Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик  травмування.
  • Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно,  адже є ризик підковзнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає.
  • Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам'ятай, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
  • Якщо ти впадеш і через деякий час відчуєш біль у голові й суглобах, нудоту - терміново звернися до лікаря.
Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року
Щоб   свято  не  затьмарилось   пожежею,   необхідно  дотримуватись  таких правил:
  • Ялинка має стояти на стійкій основі.
  • При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.
  • Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
  • Дітям забороняється купувати та використовувати піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!
  • Пам'ятай! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.

Правила протипожежної безпеки
  • Не грайся із сірниками та запальничками.
  • Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.
  • Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
  • Не суши речі над газовою плитою.
  • Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах.
  • Не вмикай багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
  • Обов'язково вимикай електроприлади, коли виходиш із дому. Не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.
  • Не відкривай грубку: від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.


         
Правила особистої безпеки на вулиці

  • Якщо на вулиці хтось іде чи біжіть за тобою, а додому далеко, біжи у найближче людне місце: до магазину, автобусної зупинки.
  • Якщо незнайомі дорослі намагаються відвести тебе силою, чини опір, кричи, гукай на допомогу: «Допоможіть! Мене веде незнайома людина!»
  •   Не погоджуйся ні на які пропозиції незнайомих дорослих.
  •   Нікуди не йди з незнайомими дорослими і не сідай з ними в машину.
  •   Ніколи не хвалися тим, що у твоїх батьків багато грошей.
  •  Не запрошуй додому незнайомих хлопців, якщо вдома немає нікого з   дорослих.
  • Не грайся на вулиці з настанням темряви.

Правила безпеки біля обірваного проводу
  •   Не торкайтеся обірваних проводів: вони можуть бути під напругою, а це смертельно небезпечно. А якщо це проводи високої напруги, то небезпека поширюється і на земельну ділянку навколо проводу (на яку стікає електричний розряд)
  • Виявивши обірвані або провисаючі проводи повітряних ліній, слід організувати охорону місця пошкодження, попередити всіх про небезпеку і негайно сповістити черговому інженеру електромереж. Необхідно зупинити рух транспорту через обірваний провід.
  • До обірваних проводів не можна наближатися на відстань менше 8 м.
  • Не торкайтесь опор ліній електропередачі. Додержуйтесь всіх попереджень, вказаних на плакатах. Не можна використовувати опори ліній електропередачі для прив’язування тварин.
  • Не підходьте на вулиці до обірваних, обвислих проводів або проводів, які стирчать, особливо якщо від них іде гудіння: проводи можуть бути ще підживлені електрострумом.
  • Не підходьте до щитових, не залазьте на стовпи з високовольтними проводами: можна отримати удар електрострумом.

Правила поведінки, коли ти один вдома
  • Відкривати двері можна тільки добре знайомій людині.
  • Не залишай ключ від квартири в «надійному місці».
  • Не вішай ключ на шнурку собі на шию.
  • Якщо ти втратив ключ – негайно сповісти про це батьків.

Правила спілкування по телефону
  • Не називай адресу або номер квартири.
  • Ніколи не називай номер свого телефону (можеш відповісти тільки «так» або «ні»)
  • Не розмовляй з незнайомцями.


Правила поведінки під час дворових ігор
  • Беручи участь в іграх, не створювати хаотичний рух, не штовхатись, не кричати. На вулиці бути обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк.
  • Бути обережним на дитячих майданчиках, у парках відпочинку: спочатку переконатись, що гойдалки чи атракціони, турніки, прилади справні, сильно не розгойдуватись й не розкачувати інших, щоб не призвести до травмування, падіння.
  • Категорично забороняється наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, покинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень будівельних матеріалів й попередження травм і загибелі.
  • Категорично забороняється вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори.
  • Не виходити на дах багатоповерхівки для попередження падіння з висоти.
  • Не спускатись у підвали будинків чи інші підземні ходи, катакомби, бомбосховища: там може бути отруйний газ.
  • Не грай з гострими, колючими та ріжучими, легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами, вогнепальною та холодною зброєю, боєприпасами.
  • Якщо під час гри натрапили на вимиті дощами або весняними водами снаряди, міни, бомби, гранати тощо, не торкайтеся їх. Іржаві, вони легко вибухають від удару, вібрації, вогню. Помітивши їх в полі, в лісі, на березі водоймища одразу ж треба огородити це місце і негайно повідомити про небезпечну знахідку в міліцію, військкомат тощо.






Пам'ятка «Обережно: сезонні ГРВІ та грип!»
Якщо ви виявили у себе наступні симптоми:
температура 37,5 - 39 ° С,
головний біль,
біль у м'язах, суглобах,
озноб,
кашель,
нежить або закладений ніс,
біль (першіння) в горлі.
Що робити при виникненні симптомів ГРВІ та  грипу:
1. Залишіться вдома, не заражайте оточуючих.
2. Батьки! Не відправляйте хворих дітей у школу, на культурно-масові заходи.
3. При температурі тіла  38 - 39 ° С викличте дільничного лікаря додому або бригаду «швидкої допомоги».
4. Вживайте рідину частіше, ніж звичайно (чаї, морси, компоти, соки).
5. При кашлі і чханні прикривайте рот і ніс хустинкою або серветкою.
Важливо!
- не рекомендується переносити ГРВІ, грип «на ногах»;
- своєчасне звернення до лікаря і ранній початок лікування (перші 48 годин захворювання) знизять ризик розвитку ускладнень ГРВІ, грипу: бронхіту, пневмонії, отиту, менінгіту, енцефаліту, ураження серця, нирок та інших внутрішніх органів і систем.
Що потрібно робити для профілактики:
1. Найбільш ефективна міра профілактики проти грипу - щорічна вакцинація проти грипу до початку епідсезону.
2. Користуйтеся маскою в місцях скупчення людей. Скоротіть час перебування в місцях масових скупчень людей.
3. Уникайте тісних контактів з людьми, які чхають, кашляють.
4. Не торкайтеся до очей, носа, рота.
5. Ретельно мийте руки з милом, промивайте порожнину носа. Можна протирати руки бактерицидними серветками.
6. Регулярно провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте, і робіть вологе прибирання.
7. Уникайте обіймів, поцілунків, рукостискань.
8. Вживайте в їжу продукти, що містять вітамін С (журавлина, брусниця, лимон та ін), а також страви з додаванням часнику, цибулі.




06.12.16року з нагоди 25- річниці ЗСУ

було проведено виховну годину "Батьківщина мати , вмій її захищати"






До уваги учнів та батьків!

      Міністром освіти та науки України 20.10.2016 року підписано наказ № 1272 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році».
     Документом затверджено переліки навчальних предметів, з яких у 2016/2017 навчальному році проводитиметься  державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів І, ІІ, ІІІ ступенів.
     Окрім того, встановлено, що державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів І і ІІ ступенів проводитиметься у строки, визначені навчальним закладом, а ІІІ ступеня - з 23 травня по 16 червня 2017 року.
     Зокрема, державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів
  • І ступеня проводитиметься з української мови, літературного читання, математики;
  • ІІ ступеня: з української мови, математики та одного з предметів на вибір педагогічної ради (українська література, зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика);
  • ІІІ ступеня: з української мови у формі ЗНО; на вибір випускника з математики чи історії України ( період ХХ – початок ХХІ століття) незалежно від профілю навчання у школі у формі ЗНО; ДПА з української літератури, іноземної мови,  географії, біології, хімії, фізики випускники проходитимуть з одного з зазначених предметів за власним вибором.

Наші "Бобри" на турнірі КВК






Шановні учні, батьки!


Відповідно до структури 2016-2017 навчального року з 24.10.2016 року по 30.10.2016 року триватимуть осінні канікули.

В канікулярний час у школі будуть працювати гуртки, спортивні секції, проходити консультації, індивідуальні заняття, предметні олімпіади.

Ми бажаємо Вам безпечного відпочинку, приємних вражень, нових, цікавих знайомств.

До зустрічі 31.10.2016 року о 8 год 15 хвилин.



Пам'ятка для учнів на осінні канікули


1. Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг.

2. Не грайтесь на тротуарі, поблизу проїжджої частини.

3. Дотримуйтесь правил посадки в автомобільному, залізничному транспорті.

4. На зупинці не стійте близько біля дороги.

5. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, повідомте дорослих.

6. Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь легкозаймисті речовини.

7. Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.

8. Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки сторонні предмети.

9. Не грайтеся у ярках і на будівельних майданчиках.

10. Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником тощо.

11. Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в квартиру, будинок незнайомих людей у відсутності дорослих.

12. Не грайтеся з бродячими собаками і кішками. Мийте руки після ігор перед обідом.

13. У вільний час грайтесь у дворі, на дитячому майданчику.

14. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.

15. Не використовуйте піротехнічні засоби - це небезпечно!

16. Для прогулянки одягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.

17. Не захоплюйтеся комп’ютерними іграми, пам’ятайте про кібербезпеку.

ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ –

ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я!

ПРИЄМНИХ ТА БЕЗПЕЧНИХ ВАМ КАНІКУЛ!!!