Батькам

Поради батькам призовника


Майже кожна країна має свою армію. Це відомо всім і кожному ... Ще ми знаємо, що в багатьох країнах армія грунтується на професійних військових, які, підписавши контракт, служать на благо і захист Батьківщини, отримуючи при цьому свої кровні зароблені гроші. На території колишнього СНД така перспектива ще не достатньо розвинена. Тому як в Україну, так і в Росії призову підлягають юнаки 18 років, щоб навчитися тримати в руках автомат / кулемет / гранатомет / ядерну боєголовку (потрібне підкреслити). Все це, звичайно, добре, і країну захищати потрібно, і молодь вчити уму-розуму, однак існує деякі нюанси в цій системі. Саме про ці нюанси і їх запобіганні Мірсоветов хотів би розповісти майбутнім і нинішнім призовникам, а також їх родичам.

Введення

Ось настав досить значуща у вашому житті подія, якої ви чекали рівно 18 років з самого моменту появи на світ - ви повнолітній і незалежна людина! Але з цим радісним фактом приходить і менш очікувана повістка у військкомат. Що робити? «Звичайно, йти служити», - скажуть вам патріоти. І вони ніяк не потерплять ваших доводів про хвороби або хронічному нездужанні - країні адже потрібні солдати! І нікому немає діла до того, що з хворої людини солдата не вийде, а людина може зазнати великі проблеми, як зі здоров'ям, так і зі своїм психічним станом. 
Але ж завдяки сваволі нашої «пострадянської» армії на заклик може потрапити як абсолютно здоровий служака, так і людина з важким захворюванням серця, всього лише тому, що чергового Пузатого полковнику потрібно виконати план по кількості новоспечених солдатів. 
У даній статті Мірсоветов ознайомить вас із головними моментами правильної поведінки призовника у військкоматі, деякими корисними законами та порадами юристів, щоб допомогти уникнути несправедливого рішення з боку військового комісаріату.

Порядок - йти чи не йти?

Головною звісточкою від військкомату для вас стане повістка. Такий невеликий листик з вашими паспортними даними, пропискою і пропозицією з'явитися в районний військкомат не пізніше такого-то числа. Цей незначний листик є законним документом, тому вимоги варто виконувати. За несвоєчасну явку по повістці, з призовника стягується невеликий матеріал штраф, а за ігнорування повісток загрожує покарання вже досить серйозне, аж до порушення кримінальної справи через дезертирства. Військкомат має право навіть подати в розшук призовника. Тому подумайте, перш ніж посміятися і змити повістку в унітаз! 
Ми не радимо намагатися обдурити військкомат, тому що це може привести до необоротних наслідків, але ми допоможемо вам дізнатися про законні причини не відвідування комісаріату навіть після прийшла повістки. 
Головною поважною причиною неявки до військкомату є ваша хвороба. Природно про неї бажано попередити заздалегідь у письмовому вигляді, однак можна просто пред'явити медичну довідку (лікарняний) при подальшому відвідуванні комісаріату. Часто, навіть після пред'явлення такої довідки, працівники районного військкомату намагаються отримати з призовника штраф - це є неправомірною дією і може вважатися вимаганням, тому не ловітесь на цю вудку. Це просто виверт несумлінних працівників, що користуються необізнаністю призовників. Всупереч загальній думці, що від повістки звільняють лише важкі хвороби, що перешкоджають пересуванню і т.п., елементарна ангіна також дає право проігнорувати «запрошення» відвідати призовний пункт. 
Також неприємний похід відміняється у разі, якщо хтось із близьких родичів потребує вашого догляду. Така ситуація звільняє призовника від адміністративної відповідальності (штрафу), а в разі його надання підлягає оскарженню в суді.
 Ретельно підготуйтеся до відвідування військкомату. Зберіть усі наявні медичні довідки та висновки лікарів. Заздалегідь обстежте своє здоров'я, виявите всі хвороби і підтвердіть їх офіційними документами. Бажано це зробити ще при постановці на військовий облік, яка проводиться при досягненні вами 17-річчя.

Медкомісія - придатний?

Після прибуття потенційного солдата на призовний пункт, їм проходиться спеціально зібрана медична комісія. Вона покликана обстежити призовників на предмет придатності до військово-стройової служби і виявленні хвороб, здатних вплинути на даний результат. На жаль, чесність таких комісій, безсумнівно, залишає бажати кращого, тому навіть людина з низкою хвороб, що звільняється від армії за законом, може бути визнаний придатним через невиконання військкоматом, так званого, «плану». Тому варто дуже серйозно поставитися до даного заходу і бути наполегливим. Ми спробуємо розповісти вам про основні обов'язки медкомісії і ваші права. 
Як вже згадував Donlcc, бажано мати на руках весь набір ваших медичних довідок, а також амбулаторну карту. Це буде служити доказом присутності ваших хвороб, раніше задокументованих лікарем. 
Кожен лікар медкомісії починає огляд зі стандартною опису скарг призовника. Обов'язково розкажіть йому все до найдрібніших подробиць і вкажіть на відповідні документи. Переконайтеся, що всі ваші скарги, аж до не стосуються справи, записані лікарем в особовій справі! Досить часто, члени медкомісії відмовляють письмово фіксувати ваші слова, мотивуючи це недостатньо вагомими або не відносяться до армії. Ні в якому разі не допускайте цього. Закон зобов'язує лікаря записати всі ваші скарги, аж до цілковитого марення або нісенітниці! При невиконанні ваших вимог просите викликати військкома або напишіть заяву, в якій чітко вкажіть причину і мотивування лікаря. 
При наявності скарг медична комісія у більшості випадків відправляє призовника на медичний огляд у затверджене місцевою адміністрацією медичного закладу. Як правило, це буде ваша районна або міська лікарня, що надає безкоштовні послуги. Однак не варто забувати, що ви маєте право проходити обстеження в будь-якому офіційному медустанові. Про це говорить Закон про охорону здоров'я громадян. Це може спричинити деякі витрати, зате ви будете впевнені в якості і чесності ув'язнення. У військкоматі вам можуть дати хибну інформацію і заборонити такі дії. У такому випадку слід також звернутися із заявою до воєнкома або до суду. 
Ще одним важливим пунктом у такому обстеженні може з'явитися спроба комісаріату в повторному огляді результату в лікарні, пропонованої військкоматом. Не погоджуйтеся, адже існує право відмови від медичного втручання. Обов'язково вимагайте ухвалення рішення, грунтуючись на висновку обраної вами лікарні. Дана відмова слід зафіксувати в письмовому вигляді, а також мати підтвердження факту подачі такої заяви, щоб уникнути адміністративного штрафу (просто кажучи, мати завірену копію заяви).
 Не покладайтеся на чесність членів призовної комісії! Візьміть своє майбутнє в свої руки і розберіться в усьому самі. Вимагайте напрямків на огляд діагнозу, проходите обстеження в якісних незалежних лікарнях, робіть засвідчені копії довідок і медичних висновків.

На прийомі у психіатра

Трохи уваги приділимо відвідуванню психіатра при проходженні військово-призовної комісії. Справа зрозуміла - молодь, веселощі, гарний настрій. Багато хто хоче показати або проявити себе, і приводом стає відвідування психіатра. Все, звичайно ж, знають, що вони здорові, тому починають весело жартувати і «приколи». Дай бог, щоб лікар оцінив ваше надмірне почуття гумору, що навряд чи, побачивши стількох людей на годину. Саме з цієї причини, багато призовників і отримують несподіване направлення на обстеження за частиною вищеназваного психіатра. У вас шок? А тепер і лікар посміється. При чому в такому разі ви не зможете майже нічого заперечити - адже ви дійсно неадекватно поводилися на серйозному офіційному обстеженні у лікаря!? Залишається лише порадити бути гранично серйозними, ставитися до всього з властивою вам офіційністю, адже від цього може залежати ваше майбутнє!

Відстрочка від армії

Призовник може отримати відстрочку від проходження військової служби з ряду причин. Перша і, мабуть, найпоширеніша - навчання у ВУЗі. На час навчання вам дається відстрочка від армії. Однак повністю забувати про військкоматі не варто, так як заяву на відстрочку, яке в більшості випадків посилає інститут / університет, може загубитися, і, надалі вам доведеться напружитися і самому доставляти його до райвійськкомату. Не варто також забувати, що дана відстрочка діє лише один раз, і, якщо вас «вигнали», але ви вчинили заново - відстрочка вже не діє, і варто чекати відповідної повістки. 
Ще однією причиною для відстрочки можуть послужити сімейні обставини. Наприклад, відстрочка надається у зв'язку з доглядом за матір'ю пенсійного віку, або у зв'язку з народженням дитини. Така відстрочка рано чи пізно закінчується, тому радимо завчасно думати про своє майбутнє.

Звільнення від армії

Звільняє від армії погане здоров'я! Якщо районна, а надалі і міська медична комісія оглянули вашу непридатність до служби в армії - вам видається, так званий «білий» квиток, який стверджує, що ви звільняєтесь від армії через такий-то і такий-то хвороби. 
Ще однією причиною звільнення призовника від армії є присутність в сім'ї двох або більше ваших дітей, які не досягли неповноліття. У такому випадку, як багатодітного батька і годувальника вас також звільнять від обов'язку захисника батьківщини.
 Можете скористатися послугами адвоката, який допоможе розібратися в законах про армію і заклику, а також допомогти в припиненні неправомірних дій військкомату.
Сподіваємося, ця стаття піде вам на користь при відвідуванні військового комісаріату, і ви будете готові боротися і перемогти в сутичці за свої законні права! Будьте здорові, і вершите самостійно своє майбутнє!